Menu

Bir Kolye Nasıl Seçilir?

Bir kolye seçmek zor olabilir. Kolyeler bağımsız bir dekoratif unsurdur ve genellikle herkes için uygun değildir, ancak mükemmel olanı seçmenize yardımcı olacak birkaç ipucu vardır. İlk olarak, vücut şeklinizi düşünün. Şeklinize uygun bir kolye seçmelisiniz. Göğsü küçük olanlar daha uzun kolyeler tercih etmeli, büyük göğüslü olanlar ise daha kısa kolyeler tercih etmelidir. Zincirin uzunluğunu da dikkate almayı unutmayın.

Klasik seçimler daima en iyisidir

Dekoratif kolyeler bir kolyenin bağımsız unsurlarıdır, yani kolyenin diğer parçalarıyla eşleşmeleri gerekmez. Buna karşılık, inciler ve pırlantalar bir kolyenin diğer kısımlarıyla eşleşmelidir. Alıcının tercihlerine göre kolayca özelleştirebileceğiniz için, sevdiğiniz biri için kolye seçmek kolaydır. Ne alacağınızdan emin değilseniz, birkaç klasik seçeneği deneyin.

Zincirler farklı stillerde, ağırlıklarda, uzunluklarda ve metallerde olabilir

Bir zincir çeşitli malzemelerden yapılabilir. En yaygın zincir türü bir bağlantı zinciridir. Bunlar, birbirine perçinlenmiş ayrı oval veya yuvarlak bağlantılardan yapılmıştır. Bağlantılar, tek tip bir desen oluşturmak için merkezin etrafında döner. Figaro, çapa ve kutu zincirler gibi birçok farklı bağlantı zinciri türü vardır. Ayrıca çeşitli stil ve ağırlıklarda gelirler.

Gümüş hem dayanıklı hem de faydalıdır

Kolye seçimi yapmak istediğinizde gözünüz her zaman gümüş olanlara takılır. Uzun süre kullanıma uygun olan gümüşün pek çok faydası vardır. Bunlardan birçoğu sağlık ile ilgilidir. Özellikle de hediye almak istediğinizde bayan gümüş kolye, erkek için bileklik gibi pek çok seçeneğe sahibizdir.

Kolyenin rengi zincire uygun olmalıdır

Kolye seçerken kolye ucu kadar zincirin rengini de göz önünde bulundurmak önemlidir. Örneğin beyaz altın bir kolye, platin bir zincirle eşleştirilmelidir. Parlak renkli bir zincir seçmek kolye ucunun etkisini azaltabilirken, koyu renkli bir altın zincir gümüş zincirle kontrast oluşturacaktır. Bir kolyenin daha zarif görünmesi için nötr bir renge bağlı kalmak en iyisidir.

Daha uzun kolyeler, daha küçük göğüslü insanları daha güzel gösterir

Büyük bir büstünüz varsa, daha uzun bir kolye takmayı denemelisiniz. Örneğin, daha büyük boncuklu tıknaz bir göğüs orantısız derecede büyük bir büstü dengelemeye yardımcı olabilir. Tıknaz boncuklu daha uzun bir kolye dekolte yerine göğsün altına yerleştirilmelidir. Kolyenin seni gururlandırdığından emin olmak için büstünden en az yarım inç daha uzun bir stil seç.

Katmanlı kolyeler bireyselliği tanımlar

Katmanlı kolyeler, kişisel tarzınızı ifade etmenin eğlenceli bir yoludur. Farklı zincirler kolayca ayrılabildiğinden dolaşmaları önlemeye yardımcı olur. Katmanlamanın bir başka faydası da eski takılarınızı ve vintage parçalarınızı yeniden kullanabilmenizdir. Katmanlı kolyeler, çok fazla para harcamadan tarzınızı artırmanın bütçe dostu bir yoludur. Önce en kısa zincirle başlamayı unutmayın. Ardından, istediğiniz gibi katmanlar ekleyin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir