Menu

Yaz Kış Açan Kurumayan Bahçe Çiçekleri Nelerdir?

Yaz Kış Açan Kurumayan Bahçe Çiçekleri Nelerdir? Bir bahçe ile uğraşmak aşırı derecede yorucu bir iş olmasa da, dört mevsimlik bir bahçe planlamak biraz daha düşünmeyi ve organize etmeyi gerektirir. Yıl boyunca bahçeler tasarlamak, evinizin dört mevsim renk ve ilgi ile çevrelenmesini sağlar.

Yıl boyunca başarılı bir bahçenin anahtarı, bölgenizde hangi türlerin en iyi performans gösterdiğini bilmek ve gösterilerinin ne zaman en iyi olduğunu anlamaktır. Dört mevsim bahçenizde denge oluşturmak için her mevsim birlikte çiçek açacak en az iki tür bitki seçmek en iyisidir.

Lavanta tüm mevsim boyunca bahçenize cennet kokusu ile birlikte muhteşem çiçekler getirir. Lavanta yetiştirmenin anahtarı, uzun süre çiçek açan bir çeşit seçmektir.

Sardunya, İlk çiçeklenmeden sonra, bitkiler aylarca orta miktarda taze çiçeklenmeye devam edecekler. Bununla birlikte, ilk çiçekler solduktan sonra bitkileri üçte bir oranında keserseniz, başka bir yoğun çiçek gösterisini teşvik edersiniz.

En iyi yıllık çiçeklerden biri petunyadır. Saf çiçek gücü, taç yaprağı tonları ve bitki formları için bu çiçek açıcıyı yenmek zordur. Minyatür versiyonlar, tam boyutlu versiyonlar ve her gün santimlerce büyüdükçe zemini hızla kaplayan bir çiçek bahçesi oluverirler.

Sardunya çiçeği ne zaman açar?

Yaz kış açan çiçekler

Evinizin ya da ofisinizin yaz kış çiçekli kalmasını istiyorsanız buna özel olan bitkiler seçmelisiniz. Bulunduğunuz yerin ve ortamın iklim koşullarına ve sıcaklık koşullarına bağlı olarak doğru seçim yaparsanız asla çiçeksiz kalmazsınız. İşte sizler için hazırladığımız Yaz kış çiçek açan çiçekler listesi;

Orkideler yaz kış açan çiçekler arasındadır. Altı ayda bir çiçeklenirler. Çiçeklendiklerinde uzun süre çiçekleri dökülmez ve iyi bakıldığında yılda iki kez çiçek verirler. Sukulentler bakımı en kolay olan ve tabiri caizse öldürmesi zor olarak bilinen bitki türlerinden biridir. Az su ve güneşe bakan bir pencere onlar için yeterlidir.

Siklamen çiçeği yaz kış açan çiçeklerden midir?

Siklamen, Pembe, leylak, kırmızı veya beyaz çiçekler, kalp şeklindeki yaprakların üzerinde yüzer ve aylarca yeni çiçekler açar. Onlara parlak ışık verin ve hafifçe nemli tutun. Soğuğa ve sıcağa dayanıklıdırlar.

Menekşeler, Mor, pembe ve beyaz tonlarındaki bu zarif eski zaman favorileri neredeyse sürekli çiçek açar. Bunlardan bazılarının onlarca yıldır yaşadığı biliniyor! Güneye, doğuya veya batıya bakan bir pencere çıkıntısında dolaylı ışığı emmeyi severler. Toprağı hafifçe nemli tutun ve tüylü yapraklara su damlamasına izin vermeyin çünkü kahverengi lekelere neden olur.

Atatürk çiçeği, genellikle kış aylarında çiçek açar ve bakımı kolay bir bitki türüdür. Yeniden doğma konusunda titizler, bu yüzden gelecek yıl saksısını değiştirin.

Yaz kış açan bahçe çiçekleri nelerdir?
Yaz kış açan çiçekler nelerdir?

Kalanchoe, etli parlak yeşil yapraklara ve haftalarca süren parlak kırmızı, sarı, pembe veya turuncu çiçek kümelerine sahiptir. Parlak dolaylı ışıkta en iyi sonucu verir ve sulamalar arasında kurumayı tercih eder. Fışkırdıktan sonra çiçek başını kesin, ardından tüm yıl boyunca yeşilliklerin tadını çıkarın. Bazen gelecek yıl tekrar çiçek açacaktır.

Ebegümeci, doğru iç ortama iyi uyum sağlayan çarpıcı bir bitkidir. Büyük çiçekleri yalnızca birkaç gün sürer, ancak genellikle ilkbahardan sonbahara kadar çiçek açarak kalır ve birkaç yıl (tipik olarak en azından) yaşar. Çiçek açmasını sağlamak için parlak ışık verin ve toprağı yazın eşit şekilde nemli, kışın biraz kuru tutun.

Orkideler yaz kış açan çiçekler arasındadır. Altı ayda bir çiçeklenirler. Çiçeklendiklerinde uzun süre çiçekleri dökülmez ve iyi bakıldığında yılda iki kez çiçek verirler.
Menekşeler, Mor, pembe ve beyaz tonlarındaki bu zarif eski zaman favorileri neredeyse sürekli çiçek açar. Bunlardan bazılarının onlarca yıldır yaşadığı biliniyor!
Atatürk çiçeği, genellikle kış aylarında çiçek açar ve bakımı kolay bir bitki türüdür. Yeniden doğma konusunda titizler, bu yüzden gelecek yıl saksısını değiştirin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir