Menu

Şahane Orkide Renkleri Ne Anlama Geliyor ?

Bazı orkide renkleri hayranlığı ifade eder.  Orkideler çok uyumludur ve pek çok farklı formu vardır. Bu çiçekli bitkiler belirli bir zekayı ve kurnazlığı sembolize ediyor. Orkideler botanikçiler tarafından özellikle zeki bitkiler olarak bilinir. Çok çeşitli yaşam koşullarına uyum sağlama yeteneğine sahiptirler. Orkideler hem kutup buzullarının sınırında hem de en sıcak tropik bölgelerde bulunur. Peki orkideler renkli midir? Orkide renkleri nelerdir? Hadi beraber öğrenelim..

Orkide çiçekleri turuncu, kırmızı, sarı, mor ve diğer birçok renk kombinasyonu ve renklerde mevcuttur. Her orkide rengi mükemmel güzelliktedir. 

Çoğu orkide türünün , üzüm şeklinde olan ve türe bağlı olarak yüzden fazla çiçek geliştirebilen bir çiçeklenme vardır . Bununla birlikte, bazı türler de tek çiçekli. Bitki sektöründe, orkide ailesi en fazla çiçek çeşidine sahiptir.

Büyüklüğü çiçekler çapı 20 santimetre, ya da sadece birkaç milimetre olabilir. Hatta birçok orkide çiçeği çok renklidir.

Orkideler nasıl sulanır?

Orkide renkleri nelerdir?

Mor orkide adalet, basiret ve bilgelik sembolüdür. Avukat olarak, psikiyatride veya kilisede veya genel olarak adalet alanında veya daha geniş anlamda sosyal mesleklerde çalışanlar için mükemmel bir hediyedir.

Orkide renkleri Mavi Orkide

Mavi tonlardaki orkideler insanlara barış ve uyum mesajı verir . Bir partner veya iş arkadaşları için ideal bir hediyedir. Mavi orkideler bir arkadaş, akraba, partner veya meslektaş vb. İle uzlaşma jesti olarak da mükemmeldir.

Orkide renkleri neyi simgeler?

Pembe orkide

Bir Pembe orkide sevgi açık ve hatasız beyanıdır. Öyleyse sevginizi birine açıklamak istiyorsanız, bunu pembe orkidelerle yapın! İki insan arasındaki sevginin sembolüdür. Önemlerinden dolayı bu renkteki çiçekler genellikle partnere verilir. Bununla birlikte, çoğu durumda, aynı zamanda yakın bir akraba için bir hediye görevi görürler. B. anne.

Orkide renkleri Yeşil orkide

Doğanın sembolü olan yeşilin narin tonu, çiçek aranjmanlarınıza zarif bir dokunuş katıyor. Bu rengin çiçeği, muhteşem çiçek aranjmanları yapmak için çok sayıda ürünle birleştirilebilir. Bir yeşil orkide doğa ve tazelik açılımı kalmaz, yeşil de umut rengidir. Bu, onu zor bir dönemden geçmek zorunda olan ve gelecek için güven ve ümide ihtiyaç duyan insanlar için ideal bir hediye haline getirir.

Beyaz orkide

Beyaz orkideler, sofistike ve saflığın bir sembolüdür. Bu nedenle bu çiçekler düğün ve benzeri günler için idealdir. Masanın ortasında, örneğin masa aranjmanı olarak , kilisede, damadın yakasında veya gelin buketi olarak kullanılabilirler. Beyaz orkideler o özel gün için mükemmel bir seçimdir!

beyaz orkide neyi simgeler?
beyaz orkide ne ifade eder?

Orkide renkleri Sarı orkide

Hediyeyi alan kişi hakkında ne düşündüğünüzden emin değilseniz, sarı orkide kullanırken dikkatli olun. Bazı insanlar rengi mutsuzlukla ama aynı zamanda masum, saf sevginin dışında erotizmle de ilişkilendirir.

Kırmızı orkide

Bu renk şüpheye yer bırakmaz. Kırmızı bir orkide, tutkunun açık ve açık bir ifadesidir. Hayatınızdaki o özel kişi için ideal bir hediye ve ona olan tutkunuzu ifade etmenin bir yoludur. Kırmızı orkideler , iki insan arasındaki sevgi ve tutku karışımını temsil eder. Bu nedenle, yılın belirli günleri için mükemmel bir hediyedir.

Orkide renkleri anlamı

  • Beyaz orkideler hassasiyet, kadınlık, sevgi ve saflığın sembolüdür. Sakinlik ve huzur duygusu uyandıracaklar ve gerçek aşkla tanışmanıza yardımcı olacaklar.
  • Pembe ve mor çiçekler, uyumu bulmanız, iç çekicilik ve çekicilik hissi vermeniz için size ilham verecektir.
  • Kırmızı çiçekler, hedefinize ulaşmanız için size ilham verecek pozitif enerjiyle çevreleyen alanı doldurur.
  • Sarı orkideler, evdeki maddi refahı ve zenginliği sembolize eder.
  • Renkli, turuncu ve mor çiçekler canlılık kaynağı olur, aktiviteyi artırır ve depresyon ve ilgisizlikle başa çıkmaya yardımcı olur.
Orkide çiçekleri turuncu, kırmızı, sarı, mor ve diğer birçok renk kombinasyonu ve renklerde mevcuttur.
Mor orkide adalet, basiret ve bilgelik sembolüdür. Avukat olarak, psikiyatride veya kilisede veya genel olarak adalet alanında veya daha geniş anlamda sosyal mesleklerde çalışanlar için mükemmel bir hediyedir.
İki insan arasındaki sevginin sembolüdür. Önemlerinden dolayı bu renkteki çiçekler genellikle partnere verilir. Bununla birlikte, çoğu durumda, aynı zamanda yakın bir akraba için bir hediye görevi görürler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir