Menu

Ev Ortamında Buket Çiçek Nasıl Kurutulur ?

Buket Çiçek aranjmanlarını çok severiz ve on gün içerisinde solacağını biliriz. Sevdiklerimizden bir hediye, bir anı ve her çiçeğin bir veriliş hikayesi olduğu için onları saklamak isteriz. Evde buket çiçek nasıl kurutulur sorusunu yanıtlarken çiçekleri de ölümsüzleştirebiliriz. Bir buket çiçek hediyesi aldığınız zaman ya da şu an elinizde varsa kurutma işlemini öğrendiğiniz için hemen işleme geçeceğinize eminiz.

Buketi saç spreyi ile kurutun

Çiçeklerinizin çiçeklenmesini ve saplarını korumak istiyorsanız, çiçekleri kurutmak için saç spreyi kullanan çok basit bir yöntemle bunu yapabilirsiniz.

Önce çiçeklerinizi vazodan çıkarın ve saplarını kağıt havlu veya benzeri bir şeyle kurulayın. Kuru kullanılamayacakları için solmuş yaprakları veya solmuş çiçek açan çiçekleri çıkarmalısınız. Artık çiçeklerinizin saplarının etrafına bir parça ip bağlayabilirsiniz, böylece daha sonra baş aşağı asarken birlikte kalsınlar. Bu adımdaki ipucumuz, onları çok sıkı bağlamak istememeniz, aksi takdirde ipliğin sapları keseceğidir. Artık onları kolayca asabilirsiniz, böylece çok kuru ve karanlık bir yerde kurutulmaları gerekir.

Buketinizi kurutmak için en iyi yer bodrum gibi kuru bir yer. Bir sonraki adımda saç spreyi nihayet kullanılır. Çiçeklerinizin kuruması için onlara saç spreyi sıkarsınız. İki ila dört hafta sonra tüm buketiniz kuruyacak ve onu dairenizi dekore etmek için kullanabilirsiniz.

buket çiçek nasıl bakılır?
buket çiçek nasıl kurutulur?

Kitap arasında çiçek kurutma

İlk alınan gül ya da papatya okul sıralarındayken verildiği için ilk çiçekler genellikle kitap ya da defter aralarında kuru. Bunu unutmuş olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, size hatırlatmak için buradayız. Kitap arasında kurumuş çiçek isterseniz çiçekleri sayfaların arasına yerleştirip kütüphanede bir hafta bekletmek yeterli. Daha sonra saç spreyi sıkıp dekoratif bir ürün olarak kullanabilirsiniz. Böylece çiçekleriniz ölmemiş olur.

Buket çiçek anlamları nelerdir?

Hızlı bir şekilde evde buket çiçek nasıl kurutulur?

Mikrodalga fırında çiçeklerinizi çok hızlı bir şekilde kurutabilirsiniz. Günlerce bekleyemem diyorsanız ya da çiçeklerin solduğunu fark ettiyseniz hemen kurutma işlemine geçebilirsiniz.

Çiçekleri türleri ya da renklerine göre ayırın ve seramik bir tabağa ya da tepsiye koyduktan sonra mikro dalga fırına yerleştirin. 150 derece ısı ile 1 dakikaya ayarlayın. Daha fazla dakika ya da daha yüksek dereceye gerek yok çünkü çiçeklere zarar verebilir.  Bir dakikada kurutma işleminiz bitmiştir. Buketleri spreyledikten sonra dilerseniz şekil verin, dilerseniz de buket olarak saklayın.

Kurutulmuş çiçekler artık çok moda ve şık bir vazo ile buluştuğunda salonunuzda yerlerini alabilirler. Kurutulmuş çiçek mucizenizin mümkün olduğu kadar uzun sürmesini ve rengin güzel kalmasını sağlamak için eski bir ev ilacı kullanabilirsiniz: çiçekler kuruduktan sonra bukete saç spreyi sıkın ve ardından kısa bir süre fön ile kurutun.

Buket çiçek nasıl yapılır?

Bir buket çiçek almanın anlamları

Sevgiyi dile getirmenin yolu sevgiliye hediye almaktır ve yüzyıllardır değişmeyen en güzel hediye çiçektir. Bir tek dal ya da bir buket fark etmez.

Özür dilemek için bir buket çiçek yeterlidir. Onlar kendi dilleriyle konuşurlar.

Geçmiş olsun demek ve yanında olduğunu belirtmenin en güzel yolu çiçek hediye etmektir.

Anneler günü ya da sıradan bir gün için anneye ne yapsam hakkımı ödeyemem diyebilmek onu mutlu etmek bir buket çiçek ile çok kolaydır.

Özür dilemek için bir buket çiçek yeterlidir. Anneler günü ya da sıradan bir gün için anneye ne yapsam hakkımı ödeyemem diyebilmek onu mutlu etmek bir buket çiçek ile çok kolaydır.
Mikrodalga fırında çiçeklerinizi çok hızlı bir şekilde kurutabilirsiniz. Günlerce bekleyemem diyorsanız ya da çiçeklerin solduğunu fark ettiyseniz hemen kurutma işlemine geçebilirsiniz.
Önce çiçeklerinizi vazodan çıkarın ve saplarını kağıt havlu veya benzeri bir şeyle kurulayın. Artık çiçeklerinizin saplarının etrafına bir parça ip bağlayabilirsiniz, böylece daha sonra baş aşağı asarken birlikte kalsınlar.Artık onları kolayca asabilirsiniz, böylece çok kuru ve karanlık bir yerde kurutulmaları gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir