Menu

Mükemmel Zambak çiçeği bakımı ve anlamı

Zambak çiçeği çok yönlüdür, klasiktir ve çeşitli renklere sahiptir. Bu çarpıcı çiçekler, sevdiklerinizi bir yıl dönümünde şımartmanın yanı sıra cenazelerde verilmek veya sergilenmek veya sempati göstermek için mükemmel bir seçenektir. Hepsi bu kadar değil, canlı zambaklar işte terfi, mezuniyet ve hatta yeni bir ev gibi bir dönüm noktasını kutlamak için uygun bir hediyedir! Bu makalede zambak çiçeği bakımı ve anlamı konusunu ele alacağız.

Zambaklara nasıl bakılır

Dikimden sonra toprağa 5-7.5cm malç uygulayın ve her yıl tamamlayın. Yerde büyüyen zambakların hiç sulamaya ihtiyacı olmayabilir, ancak yazın uzun süreli kuru dönemlerde kontrol edin. Kaplarda olanlar ilkbahar ve yaz aylarında ihtiyaç duyulduğunda düzenli sulamaya ihtiyaç duyacaklardır.

İlkbaharda yavaş veya kontrollü salınan bir yemle besleyin ve büyüme mevsimi boyunca – özellikle çiçekteyken sıvı yemler uygulayın.

Zambakların çoğu kuvvetli rüzgarları tolere edebilen sağlam gövdeler üretse de, rüzgarın sorun olduğu yerlerde 90 cm’den (3 ft) daha uzun boylu olanları riske atmak öder.

Çiçekler solduğunda, onları çıkarın ve tohum kabukları geliştirin. Bitkilerin çiçeklenme bittikten sonra güçlü bir şekilde büyümesini sağlayın – haftalık bir sıvı yem faydalıdır – böylece ampuller ertesi yıl çiçeklenmek için bol miktarda enerji oluşturur. Çiçek saplarını ve yapraklarını sonbaharda ölene kadar, toprak seviyesine kadar kesilmeleri gerektiğinde çıkarmayın.

Neredeyse tüm türler mükemmel derecede dayanıklıdır ve kış boyunca yerde kalabilir.

Birkaç yıl aynı yerde büyüdükten sonra, onları kaldırıp ayırın ve genç soğanları ayırın.

Mor Zambak Çiçeği nasıl çiçek açar?

Mor zambak çiçeği

Mor Zambaklar gurur, başarı, haysiyet, hayranlık ve başarıyı temsil eder.

Mor; gurur, başarı, hayranlık, haysiyet ve başarı anlamına gelir. Kraliyetle ilişkilendirilen mor zambaklar her zaman nadir ve özel olarak görülmüştür. Bu nedenle mor zambaklar, krallığı, ayrıcalığı ve tutkuyu sembolize eder.

Mor zambaklar, hayranlık duyduğunuz özel birine hediye vermek, hatta bunları annenize veya büyükannenize göndererek şaşırtmak için mükemmeldir!

Çiçekçi ipucu : Alıcı lüks çiçekleri seviyorsa , bir zambak aranjmanı veya üzerinde mor bir buket çiçeklerin ayaklarını yerden kesecektir.

Asya Zambağı çiçeği: Evlilik ve Saflığın Sembolü

Zambak çeşitleri söz konusu olduğunda popüler bir seçim olan Asya zambakları bir dizi renkte gelir. Asya zambaklarıyla elde edebileceğiniz birçok farklı renk nedeniyle, hepsi farklı anlamlara ve sembollere sahiptir.

Beyaz Asya zambakları genellikle Batı kültürlerinde evlilik ve saflıkla ilişkilendirilir. Yeni doğmuş bir bebeğin doğumunu kutlamak veya hayata yeni bir başlangıç ​​yapmak gibi durumlar için , turuncu ve sarı Asya zambakları, birlikte kutlama yapmak için mükemmel bir çiçektir. Pembe Asya zambakları şifa ve romantizmi simgelemektedir.

Oryantal zambak çiçeği: Düğünler için Mükemmel Sembol

Bu muhteşem çiçekler, düğünler için mükemmel bir sembol. Meryem Ana ile ilişkilendirilen oryantal zambaklar aynı zamanda saflığın ve yeniden doğuşun sembolüdür. Bir gelin için mükemmel bir düğün buketi yaparlar ya da son zamanlarda hayatında yeni bir dönüm noktası yaşamış bir kişiye tebrik hediyesi olarak verilirler.

mor zambak çiçeği
mor zambak çiçeği nasıl bakılır?

Calla Lily: İnanç, Saflık ve Gücün Sembolü

Calla zambakları, çeşitli kültür ve dinlerde farklı semboller taşır. Eski Yunanistan’da, calla zambakları genellikle güzellikle ilişkilendirilirdi. Hıristiyanlıkta imanı ve saflığı sembolize eder. Batı kültüründe bu bir güç belirtisi olabilir çünkü calla zambakları kesilir ve bir vazoda yeniden büyütülürse yeniden açılabilir.

Tiger Lily: Zenginlik, Pozitiflik ve Gurur Sembolü

Kaplan zambaklarının kendilerine özgü bir görünümü vardır ve büyük olasılıkla taç yapraklarında lekeler olduğu için! Bu sivilceli zambaklar zenginlik ve gururla ilişkilendirilir. Canlı renkleri nedeniyle pozitifliği ve güveni sembolize eder. Kaplan zambakları, onu çok canlı kılan farklı turuncu ton çeşitlerinde gelir!

Dikimden sonra toprağa 5-7.5cm malç uygulayın ve her yıl tamamlayın. İlkbaharda yavaş veya kontrollü salınan bir yemle besleyin ve büyüme mevsimi boyunca - özellikle çiçekteyken sıvı yemler uygulayın.
Mor Zambaklar gurur, başarı, haysiyet, hayranlık ve başarıyı temsil eder.
Zambak çeşitleri söz konusu olduğunda popüler bir seçim olan Asya zambakları bir dizi renkte gelir. Asya zambaklarıyla elde edebileceğiniz birçok farklı renk nedeniyle, hepsi farklı anlamlara ve sembollere sahiptir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir