Menu

Popüler Çiçek Çeşitleri ve Özellikleri

Yüzlerce çeşit çiçek var. Aynı çiçeğin çeşitlerinin yanı sıra çeşitli renk ve şekillerden birini seçebilirsiniz. Dünyada 400.000’den fazla farklı çiçekli bitki türü vardır. Tercihleriniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli çiçekler mutlaka bulabilirsiniz. İşte sizler için dört popüler bitki ve özellikleri…

Petunyalar erken ilkbahardan dona kadar bolca çiçek açar

Petunyalar, büyük, kokulu çiçeklere sahip gösterişli yıllıklardır. 25-30 cm boyunda ve 50- 60 cm genişliğe kadar büyürler ve dik, yayılma alışkanlığına sahiptirler. Petunyaların çok çeşitli çiçek renkleri vardır. Bazı türlerin yaprakları fırfırlı, bazıları ise sadedir.

Bazı çeşitler erken ilkbahardan dona kadar bolca çiçek açar ve bazıları hastalığa karşı dirençlidir.

Petunyalar çok az bakım gerektirir ve tam veya kısmi güneşte yetiştirilebilir. Sadece haftalık sulamaya ihtiyaçları var. Diğer çeşitlerden farklı olarak, petunyalar çok bakım gerektirmez ve özel bir toprak düzenleyici veya gübreye ihtiyaç duymazlar.

Yıldız çiçeği erken ilkbahardan dona kadar bolca çiçek açar

Yıldız çiçeği, bir çiçek tarhına harika bir ektir. Erken ilkbahardan dona kadar bolca çiçek açarlar ve diğer çiçek türlerinden daha fazla renk çeşitliliği sunarlar. İnce çiçek sapları ve boru şeklindeki çiçekler, gökkuşağının neredeyse her renginde bulunur. Yıldız çiçeği ayrıca kompakt alışkanlıkları ve bakım kolaylığı ile bilinir.

Yıldız çiçeği çoğu iklimde iyi yetişir, ancak serin sıcaklıklara ve nemli toprağa ihtiyaç duyar. İlkbaharın başlarında, kompostun 3 cmlik bir tepesi önerilir. Yaz aylarında, ölüler çiçek açar ve yaprakları yere kadar uzanır.

Nergis yaz sonunda çiçek açar

Nergis, uzun, düz yeşil yaprakları, altı yaprağı ve trompet şeklinde bir çiçeği olan güzel çiçeklerdir. Çoğu çeşidin rengi sarıdır, ancak nergisleri pembe, turuncu ve beyaz renklerde de bulabilirsiniz. Soğana benzer ampullerden büyürler. Büyümelerine kış sonlarında yeşil sürgünlerin ilk belirtileri eşlik eder ve ilk çiçekler yaklaşık üç veya dört hafta sonra açılır.

Nergis çoğu toprak koşulunda iyi yetişir ve bir bahçede kolayca yetiştirilir. Kısmi veya tam gölgede gelişebilirler ve vahşi yaşam onları yemekle ilgilenmiyor gibi görünüyor. Nergisler en iyi sonbaharda ekilir ve altı inç derinliğinde olmalıdır. Aynı çeşitten yedi veya daha fazla grup halinde dikilmelidirler. Ayrıca yaz sonu ve erken çiçek açan çeşitlerin bir karışımını da ekebilirsiniz.

popüler çiçekler

popüler çiçek çeşitleri

Nergis yetiştirmek kolaydır

Nergis, yetiştirilmesi kolay popüler bahar çiçekleridir. Çiçeklenme süreleri ocak ortasından mayıs ortasına kadar değişir. Ancak, yaşadığınız çeşitliliğe ve iklime bağlı olarak, dört aya kadar sürebilirler. Nergisler de iyi kesme çiçeklerdir. Tam, narenciye kokusu, kesme çiçek aranjmanları için mükemmel bir seçimdir. Renkli çiçeklerden oluşan bir sürüklenme oluşturmak için birkaç ampulü yan yana dikebilirsiniz.

Nergislerin kök sistemlerini büyütmek için ılık ve nemli bir toprağa ihtiyacı vardır. Onları sonbaharın sonlarında veya kışın başlarında dikmek, işleme başlamak için en iyi zamandır.

Kamelyalar sevgiyi, şefkati ve hayranlığı simgelemektedir.

Kamelyalar, beyaz, pembe ve kırmızı dahil olmak üzere çeşitli renklerde gelen güzel çiçeklerdir. Hayranlığı, bağlılığı ve tutkuyu temsil ederler. Genellikle sevilen birine hediye olarak verilirler ve özellikle bir erkeğe aşk hediyesi olarak verilmesi popülerdir. Kamelyalar ayrıca iyi şansı ve iyi duyguları temsil eder, bu nedenle bir erkeğe kamelya vermek, onu kesinlikle özel hissettirecek romantik bir jesttir.

Kamelyalar aslen Çin’de yetiştirildi ve ülkede zengin bir tarihe sahip. Çin’de kamelya tarlaları erken ilkbaharda güzel çiçeklerle açar. Japonya’da kamelyalara çok saygı duyulur ve genellikle Japon gülü olarak adlandırılır. Sizde En popüler çiçekleri Türkiye’nin 1 numaralı çiçekçi markası olan kadıköy çiçeki üzerinden alarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir